ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΑΣ: 31o KALAMATA CUP & 10ο ELEGANT CUP, ΚΑΛΑΜΑΤΑ, 22-25/02/2024

            ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ  ΓΑΣΧ                                                              

ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΑΣ: 31o  KALAMATA CUP & 10ο  ELEGANT CUP, ΚΑΛΑΜΑΤΑ, 22-25/02/2024

2 ΧΡΥΣΑ ΚΑΙ 3 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ  ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ Ο ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ!!

Μετάλλια, θέσεις στην 8κταδα, δυναμικές εμφανίσεις και σημαντικές εμπειρίες που αποκόμισαν για τους μετέπειτα στόχους τους αλλά και με πολλά χαμόγελα στις αποσκευές τους, επέστρεψαν οι αθλήτριες του τμήματος της Αγωνιστικής Ρυθμικής που συμμετείχαν στο Διεθνές Τουρνουά  31ο  Kalamata Cup & 10ο  Elegant Cup, που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο «Τέντα» στην Καλαμάτα, 22-25 Φεβρουαρίου 2024. Στον αγώνα συμμετείχαν περίπου 550 αθλήτριες από 45 συλλόγους της Ελλάδας και του εξωτερικού προσφέροντας εντυπωσιακά πλούσιο θέαμα!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κατηγορία Γυναικών

Κονιστή Μαρία-Στυλιανή: 4η θέση σύνθετο ατομικό, 1η θέση κορδέλα, 2η θέση στεφάνι,

Κατηγορία Νεανίδων:

Μανωλοπούλου Ελισάβετ: 5η θέση σύνθετο ατομικό, 2η θέση κορίνες, 6η θέση στεφάνι, 7η θέση μπάλα

Φέρρα Εστέλλα: 13η θέση σύνθετο ατομικό, 7η θέση κορίνες, 8η θέση κορδέλα, 16η θέση στεφάνι

Φιλιππάτου Ελένη-Κλειώ: 17η θέση σύνθετο ατομικό, 15η θέση στεφάνι, 11η θέση κορδέλα, 12η θέση κορίνες

Καλίντερη Αναστασία-Ευαγγελία: 26η θέση σύνθετο ατομικό, 16η θέση στεφάνι, 13η θέση κορδέλα, 25η θέση κορίνες

Κατηγορία κορασίδων

Φέρρα Εμμανουέλα-Αλέσια: 2η θέση σύνθετο ατομικό, 1η θέση κορίνες, 8η θέση στεφάνι,

Ζαβιτσάνου Χριστιάνα: 16η θέση σύνθετο ατομικό, 7η θέση μπάλα, 12η θέση στεφάνι

Δαμασιώτη Ευανθία: 24η θέση σύνθετο ατομικό, 5η θέση σχοινί, 13η θέση κορίνες

Μακρίδη Στεφανία: 4η θέση μπάλα, 9η θέση στεφάνι,

Κατηγορία  παγκορασίδων

Κοντού Νίνα: 9η θέση ελεύθερο, 8η θέση σχοινί,

Τόγκα Ειρήνη: 15η θέση σύνθετο ατομικό, 7η θέση μπάλα,  18η θέση στο ελεύθερο

Κοντού Ειρήνη: 17η θέση ελεύθερο, 7η θέση στεφάνι,

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας, στους γονείς για την αμέριστη προσοχή και υποστήριξη των αθλητριών και στις προπονήτριες μας Ζωή Κοντογιάννη και Σοφία Γαλάνη καθώς και στις χορογράφους  Γωγώ Αργύρη και Μάγδα Κούκου.  Ευχόμαστε καλή συνέχεια!

 

Υπεύθυνη Τμήματος Γυμναστικής

ΜΑΡΙΑ ΖΒΕΝΤΕΡΙΚΟΥ

6948528806

Προπονητική Ομάδα Γυμναστικής

ΓΩΓΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΠΙΔΑ

ΣΕΛΕΜΙΔΗ ΕΛΕΝΗ

ΠΟΛΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΚΙΟΥΣΗ ΠΕΓΚΥ

ΚΡΟΚΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ

ΑΡΓΥΡΗ ΓΩΓΩ

Χώροι Προπονήσεων Γυμναστικής (πατήστε εδώ για χάρτη)

  • 1ο Γυμνάσιο Χολαργού - Αετιδέων 48-50, Χολαργός 155 61
  • 1ο Λύκεο Χολαργού - Μελά Β και, Χολαργός 155 62
  • 2ο Λύκειο Χολαργού - Καραολή και Δημητρίου 6, Χολαργός 155 62
  • Κλειστό Γυμναστήριο - "Αντώνης Τρίτσης" - Τερμα οδού, Σύρου, Χολαργός 155 62

 

ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΤΜΉΜΑΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΉΣ:

Alpha Bank

ΙΒΑΝ: GR80 0140 2140 2140 0200 2001 523

Εθνική Τράπεζα

IBAN: GR66 0110 0990 0000 0990 0494 502

Ειδήσεις Γυμναστική

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

1Oo ARMONIA CUP ΣΙΝΔΟΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 28-31…

02-04-2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ –  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΓΑΣΧ - 02/04/2024 1Oo ARMONIA CUP ΣΙΝΔΟΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 28-31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024 Θριαμβευτική επιστροφή και χρυσά, αργυρά, χάλκινα μετάλλια και θέσεις στην οκτάδα για τις αθλήτριες του Αγωνιστικού τμήματος Ρυθμικής!!! Στον διεθνή αγώνα “1Oo ARMONIA CUP ” που πραγματοποιήθηκε στην Θεσσαλονίκη και πιο συγκεκριμένα στο γήπεδο της Σίνδου  από τις 28-31 Μαρτί... Read more

Προκριματικός Αγώνας Πανελληνίου Πρωταθλήματος …

15-03-2024

  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ –ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ - 15/03/2024 Προκριματικός  Αγώνας Πανελληνίου Πρωταθλήματος  Ρυθμικής Γυμναστικής Α’-Β’ κατ. (Α’-Β’-Γ’-Δ’ περιφ.) Χαλκίδα, 8-10/03/2024 5η ανάμεσα στις 24 καλύτερες  της Ελλάδος η επίλεκτή μας Μανωλοπούλου Ελισάβετ!!.  Στο δημοτικό Γυμναστήριο της Χαλκίδας «Τάσος Καμπούρης» πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες Προκριματικής Φάσης Ρυθμικής Γυμναστικής Συλλόγ... Read more

ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΑΣ: 31o KALAMATA CUP…

29-02-2024

            ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ  ΓΑΣΧ                                                               ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΑΣ: 31o  KALAMATA CUP & 10ο  ELEGANT CUP, ΚΑΛΑΜΑΤΑ, 22-25/02/2024 2 ΧΡΥΣΑ ΚΑΙ 3 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ  ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ Ο ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ!! Μετάλλια, θέσεις στην 8κταδα, δυναμικές εμφανίσεις και σημαντικές εμπειρίες που αποκόμισαν για τους με... Read more

5ο ERKYNA CUP ΛΙΒΑΔΕΙΑ 01-04 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ…

15-02-2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ –ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ   5ο ERKYNA CUP ΛΙΒΑΔΕΙΑ 01-04 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 - ΜΕ 7 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΥΡΙΣΑΝ ΟΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ Στο 5ο Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής  “ERKYNA CUP 2024”  που διοργανώθηκε από τον Γ.Α.Σ Λιβαδειάς  και πραγματοποιήθηκε στην Λιβαδειά, από τις  01/1- 04/02/2024,  συμμετείχαν περίπου 400 αθλήτριες όλων των κατηγοριών από  συλλόγους τη... Read more

15o HELIOUPOLIS CUP 2024 , 19-21/01/2024

03-02-2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ –ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ - 15o HELIOUPOLIS CUP 2024 , 19-21/01/2024 Επίσημα ξεκίνησε η αγωνιστική περίοδος για το τμήμα με την συμμετοχή  αθλητριών μας στο διεθνές τουρνουά  “15ο HELIOUPOLIS CUP”  που διεξήχθη στο Α ‘Κλειστό Γυμναστήριο Ηλιούπολης  από τις 19-21 Ιανουαρίου 2024 με την έγκριση της Ε.Γ.Ο. Στον αγώνα συμμετείχαν  ομάδες από το εξωτερικό με αθλήτριες ατομικού  και En... Read more

       ΧΡΥΣΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ


             

                                        ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ


                  ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ