ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

Αγωνιστικά Τμήματα

ΠΠΑ’-ΠΚΑ’ Β’ – Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Η προπόνηση διαρκεί 1 ώρα και 30 λεπτά. Οι αθλητές αρχίζουν να δίνουν έμφαση σε ένα συγκεκριμένο αγώνισμα (δρόμος ή άλμα ή ρίψη), χωρίς όμως να σταματά και η κυκλική εξάσκηση όλων των αγωνισμάτων.

ΠΑΙΔΕΣ – ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄-Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΕΦΗΒΟΙ – ΝΕΑΝΙΔΕΣ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ 19 ΕΤΩΝ

Ν.ΑΝΔΡΕΣ – Ν.ΓΥΝΑΙΚΕΣ 20-21-22 ΕΤΩΝ

ΑΝΔΡΕΣ-ΓΥΝΑΙΚΕΣ 23 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ

Η προπόνηση διαρκεί έως και 2 ώρες και επικεντρώνεται στην εξάσκηση συγκεκριμένων παραγόντων, που πρέπει να βελτιωθούν για το αγώνισμα που έχει επιλέξει ο κάθε αθλητής. Στόχος είναι, η μεγιστοποίηση της απόδοσης και η εξέλιξη των ατομικών επιδόσεων των αθλητών.

06-08-2020

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών 2020   Αναχωρεί αύριο Παρασκευή 7 Αυγούστου η αποστολή του ΓΑΣΧ, για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών και το Πανελλήνιο σύνθετων αγωνισμάτων, την μεγαλύτερη εγχώρια ετήσια διοργάνωση, που θα διεξαχθεί στην Πάτρα στις 8,9,10 και 11 Αυγούστου. Στο τέλος μιας πραγματικά ιδιαίτερης αλλά και δύσκολης χρονιάς και αφού ολοκληρώθηκαν οι προπονήσεις με σ... Read more

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ 2020

30-07-2020

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ 2020Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι πρωταθλητές του συλλόγου μας στο ιστορικό μήτινγκ της Καλαμάτας!!100μ. Τάσος Δαμιρης 11"00 και Γιάννης Ζαχαρίας 11"26.200μ. Γιώργος Λεκκος 21"84 και Βασίλης Βλάχος 22"42 Ήταν ο τελευταίος αγώνας πριν το πανελλήνιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στη Πάτρα στο επόμενο Σαββατοκύριακο 8-9/8 και οι αθλητές μας έδειξαν ότι είναι έτοιμοι!!!Πολλά συ... Read more

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠΑ'-ΠΚΑ'(Κ16) ΚΥΡΙΑΚΗ 28/6/2020 ΣΤΑΔΙΟ…

27-07-2020

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠΑ'-ΠΚΑ'(Κ16) ΚΥΡΙΑΚΗ 28/6/2020 ΣΤΑΔΙΟ ΑΓ.ΚΟΣΜΑΜε 10 αθλήτριες και 3 αθλητές συμμετείχε ο σύλλογος μας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ16.Όπως πάντα οι αθλητές μας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και πέτυχαν αξιόλογες επιδόσεις αλλά πάνω απ'όλα κέρδισαν πολλές εμπειρίες για τη μετέπειτα αθλητική τους πορεία!!!ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ1.Κατσιμπαρδης Δημήτρης. 80μ. 10"... Read more

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π/Κ Κ18 ΣΑΒΒΑΤΟ…

27-07-2020

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π/Κ Κ18 ΣΑΒΒΑΤΟ 4/7/2020 (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ) Με 14 αθλήτριες και 6 αθλητές συμμετείχε ο σύλλογος μας στους διασυλλογικούς αγώνες της κατηγορίας Κ18!!Οι αθλητές μας πέτυχαν πολύ καλές επιδόσεις και έδειξαν για ακόμη μια φορά ότι αποτελούν το μέλλον του συλλόγου μας!!! Ξεχώρισαν ο Φάνης Μαυροδοντης που πέτυχε στη σφαίρα 14,01 και κατέλαβε τη 2η θέση,ο Ψαθακης Σάββας στο τριπλ... Read more

"ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΙΨΕΩΝ" ΤΡΙΠΟΛΗ 8/7/2020

27-07-2020

"ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΙΨΕΩΝ" ΤΡΙΠΟΛΗ 8/7/2020Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο παίδας αθλητής μας Θεοφάνης Μαυροδοντης στο αγώνισμα της σφαιροβολίας Κ20(Εφήβων).Με επίδοση 14.61cm κατέλαβε την 3η θέση και πήρε το χάλκινο μετάλλιο σε έναν πολύ υψηλού επιπέδου αγώνα!!! Συγχαρητήρια στον αθλητή μας και καλή συνέχεια!!! Read more